Dinamik Meditasyon

by admin
İlk aşama: 10 dakika
Hızla burnundan nefes alıp verirken, bırak nefesin yoğun ve kaotik olsun. Nefesler ciğerlere derinlemesine ulaşmalıdır. Derin nefes aldığından emin ol, mümkün olduğunca hızlı nefes alıp ver. Bedenini kasmadan, omuzların ve boynun gevşek olduğundan emin ol. Nefes alıp verme haline gelene kadar devam et. Bir kez enerjin harekete geçtiğinde, bedenin de harekete geçmeye başlayacaktır. Bu bedensel devinimlerim oluşmasına izin ver, onları daha fazla enerji açığa çıkarmada yardımcı olarak kullan. Kollarını ve bedenini doğal bir şekilde hareket ettirmek enerjinin yükselmesine yardım edecektir. Enerjinin yükseldiğini hisset; ilk aşamada kendini salıverme ve hiç yavaşlama.
İkinci aşama: 10 dakika
Bedenine orada ne varsa dışa vurması için özgürlük tanı. Patla! Bedeninin kontrolü ele geçirmesine izin ver. Dışarı atılmasına gerek olan her şeyi serbest bırak. Bütünüyle çıldır. Şarkı söyle, çığlık at, kahkaha at, bağır, ağla, zıpla, sallan, dans et, tekmele ve kendini oraya buraya at. Geride bir şey kalmasın, tüm bedenini hareket halinde tut. Biraz rol yapmak çoğunlukla seni harekete geçirmeye yardımcı olur. Zihninin olmakta olan şeye karışmasına hiçbir şekilde izin verme. Bedeninle bütün olmayı hatırla.
Üçüncü aşama: 10 dakika
Omuzlarını ve boynunu gevşek bırakarak, ellerini yumruk yapmadan her iki kolunu da mümkün olduğunca yükseğe kaldır. Kaldırılmış kollarla, mümkün olduğunca derinden, karnının altından gelen HU! HU! HU! mantrasını bağırıp zıpla. Ayak tabanınla yere her basışında (topuklarının yere değdiğinden emin olarak), sesin seks merkezine vurmasına olanak tanı. Sende olanın hepsini ver, kendini tümüyle tüket.
Dördüncü aşama: 15 dakika
DUR! Kendini hangi pozisyonda bulursan bul, orada donup kal. Bedenini hiçbir şekilde düzeltme. Bir öksürük, bir hareket, herhangi bir şey enerji akışını dağıtacak ve çaba boşa gidecektir. Sana olmakta olan her şeye tanıklık et.
Beşinci aşama: 15 dakika
Kutla! Orada olan ne varsa müzik ve dans ile ifade et. Canlılığını tüm gün boyunca taşı.
Meditasyon müziği: 

You may also like

Leave a Comment