Nadabrahma Meditasyonu

by admin

Nadabrahma meditasyonu bir saat süren ve ‘hmmmm’ sesinin çıkartıldığı ve zihinle beden arasında bir uyum sağlandığı bir meditasyon tekniğidir. Günün her saatinde uygulanabilir ve boş bir mideyle yapılması önerilmektedir.

Birinci aşama: 30 dakika

Rahatlamış bir pozisyonda gözler kapalı bir şekilde oturun. Otururken tüm odadaki ya da birkaç metre çapındaki bir alanda bulunan insanlar tarafından duyulabilecek yüksek bir sesle ‘hmmmm’ sesini çıkartın ve sesi çıkartırken tüm bedende bir titreşim yaratın. Yalnızca ‘hmmmm’ sesinin titreşimleriyle dolu, boş bir tüp veya bir boru hayal edebilirsiniz. Öyle bir an gelir ki ‘hmmmm’ sesi kendiliğinden çıkmaya devam eder ve siz bir dinleyici haline gelirsiniz. Özel bir nefes tekniği yoktur ve isterseniz sesin perdesini değiştirebilirsiniz veya bedeninizi yumuşak ve yavaşça hareket ettirebilirsiniz.

İkinci aşama: 15 dakika

Bu bölüm yedi buçuk dakikalık iki parçaya ayrılır. Birinci aşamada avuçlar yukarı bakar şekilde, içten dışa doğru bir çember çizer şekilde elleri hareket ettirin. Göbek deliğinden başlayarak her iki el de ileri doğru hareket eder ve birbirinin aynadaki görüntüsünü oluşturacak şekilde sağ ve sol el iki büyük çember çizer. Hareketler o kadar yavaş olmalıdır ki dışarıdan bakıldığında herhangi bir hareket olduğu dahi anlaşılmamalıdır. Evrene, dışarıya doğru enerji verdiğinizi hissedin.

Yedi buçuk dakika sonra elleri avuçlar aşağı doğru olacak şekilde ters çevirin ve onları aynı çemberin üzerinde ters yönde hareket ettirmeye başlayın. Şimdi eller buluşmak üzere göbek deliğine doğru gelecektir ve kollar iki taraftan dışa doğru açılır. Enerjiyi içeriye aldığınızı hissedin. Birinci aşamada olduğu gibi, bedeninizin geri kalanının yumuşak hareketlerini engellemeyin.

Üçüncü aşama: 15 dakika

Tamamen hareketsiz ve sessiz bir şekilde oturun veya uzanın.

Meditasyon müziği: 

Meditasyon müziğini indirmek için tıklayın

You may also like

Leave a Comment